Úvod » Nabídka plošin

Nabídka plošin

Co jsou zvedací plošiny?

Zvedací plošiny (zdvíhací stoly) jsou nástrojem pro manipulaci s břemeny všeho druhu při překonávání výškových rozdílů. Zvedací plošiny jsou neocenitelným pomocníkem a nacházejí široké uplatnění v různých oborech lidské činnosti.

Zvedací plošiny (zdvíhací stoly) typu ZP

Jedná se o zvedací plošiny (zdvihací stoly) s nůžkovým mechanismem. Vyrábíme a dodáváme zvedací plošiny (zdvihací stoly) s jednonásobným, dvojnásobným a trojnásobným nůžkovým mechanismem. Jednonásobných nůžkových mechanismů užíváme i u tandemových zvedacích plošin (zdvihacích stolů) jako dva jednonůžkové mechanismy za sebou. Tato varianta je vhodná pro požadavky na extrémně dlouhé ložné plochy zvedacích plošin (zdvihacích stolů). Počet nůžek mechanismů je závislý na požadované délce ložné plochy a zdvihu – všechny nůžky se zjednodušeně musí schovat pod ložnou plochu. V případě požadavku na instalaci bez prohlubně (např. v patře budovy atd.) jsme schopni dodat tzv. jednonůžkovou zvedací plošinu (zdvihací stůl) s nulovou složenou výškou (cca 60 mm). U těchto plošin je tohoto dosaženo instalací dvou jednonůžkových zvedacích plošin (zdvihacích stolů) po stranách, tyto jsou spolu spřaženy pouze ložnou plochou.

Zvedací plošiny (zdvíhací stoly) ZPP

Zvedací plošiny (zdvihací stoly) typu ZPP – nacházejí využití všude tam, kde je požadována poměrně malá ložná plocha, ale velký zdvih. Zde není zdvih zvedací plošiny (zdvihacího stolu) limitován délkou ložné plochy, celý mechanismus včetně hydrauliky je instalován vedle ložné plochy, tzv. boční vedení. U požadavků na velkou ložnou plochu (realizovali jsme již např. ložnou plochu 5500×2800 mm) jsou užity dvě zvedací plošiny (zdvihací stoly) typu ZPP po stranách, tyto jsou spolu spřaženy podpůrnými nosnými profily na vahadlech.

Nabídka plošin podrobně